Godziny zwiedzania wystaw:

poniedziałek: nieczynne
wtorek - piątek: 9.00-15.00
sobota - niedziela: 10.00-16.00

więcej informacji

Nowe taksony
opisane przez dr hab. Pawła Jałoszyńskiego

 

 

COLEOPTERA

STAPHYLINIDAE: SCYDMAENINAE

 

plemiona:
Marcepaniini Jałoszyński, 2013
Papusini Jałoszyński et Brunke, 2018
Leptochromini Jałoszyński et Brunke, 2018
†Baltostigini Jałoszyński et Brunke, 2018

 

rodzaje:
Paeneutheia Jałoszyński, 2003 (Eutheiini)
Hlavaciellus Jałoszyński, 2006 (Cephenniini)
Cephennula Jałoszyński, 2008 (Cephenniini)
Trurlia Jałoszyński, 2009 (Cephenniini)
Nanoscydmus Jałoszyński, 2009 (Glandulariini)
Lathomicrus Jałoszyński, 2010 (Cephenniini)
Trichokrater Jałoszyński, 2011 (Cephenniini)
Cephennococus Jałoszyński, 2011 (Cephenniini)
Pomphopsilla Jałoszyński, 2011 (Cephenniini)
Cephazteca Jałoszyński, 2011 (Cephenniini)
Euroleptochromus Jałoszyński, 2012 (Clidicini)
Monstrophennium Jałoszyński, 2012 (Cephenniini)
Shyri Jałoszyński, 2012 (Cephenniini)
Furcodes Jałoszyński, 2012 (Cephenniini)
Zeanichnus Jałoszyński, 2013 (Glandulariini)
Mexiconnus Jałoszyński, 2013 (Glandulariini)
Amimoscydmus Jałoszyński, 2013 (Glandulariini)
Marcepania Jałoszyński, 2013 (Marcepaniini)
Penicillidmus Jałoszyński, 2014 (Glandulariini)
Obesoconnus Jałoszyński, 2014 (Glandulariini)
Leascydmus Jałoszyński, 2014 (Glandulariini)
Scydmaenozila Jałoszyński, 2014 (Glandulariini)
Spinosciacharis Jałoszyński, 2014 (Glandulariini)
Sciacharoides Jałoszyński, 2014 (Glandulariini)
Scydmepitoxis Jałoszyński, 2014 (Glandulariini)
Rutaraphes Jałoszyński, 2015 (Glandulariini)
Schuelkelia Jałoszyński, 2015 (Glandulariini)
Perumicrus Jałoszyński, 2015 (Glandulariini)
Meridaphes Jałoszyński, 2015 (Glandulariini)
Archeutheia Jałoszyński & Peris, 2016 (Eutheiini)
Liliputella Jałoszyński, 2016 (Scydmaenini)
Scydmobisetia Jałoszyński & Yamamoto, 2016 (Glandulariini)
Baltostigus Jałoszyński, 2016 (Mastgini)
Rovnoleptochromus Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Clidicini)
Glaesoconnus Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Gladulariini)
Rovnoscydmus Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Glandulariini)
Vertheia Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Eutheiini)
Clidicostigus Jałoszyński, Brunke & Bai, 2017 (Mastigini)
Cenomaniola Jałoszyński & Yamamoto, 2017 (Glandulariini)
Bellendenker Jałoszyński, 2017 (Glandulariini)
Hyperstenichnus Jałoszyński & Perrichot, 2017 (Glandulariini)
Blefuscudia Jałoszyński, 2017 (Scydmaenini)
Madagaphes Jałoszyński, 2018 (Glandulariini)
Praphennium Jałoszyński, 2018 (Cephenniini)

 

podrodzaje:
Semisyndicus Jałoszyński, 2004 (subgen. of Syndicus Motschulsky)
Fusionodes Jałoszyński, 2007 (subgen. of Cephennodes Reitter)
Aculeodes Jałoszyński et Nomura, 2009 (subgen. of Cephennodes)
Scydmaenillunia Jałoszyński, 2013 (subgen. of Scydmaenilla)
Scydmomicrus Jałoszyński, 2014 (subgen. of Microscydmus)
Zeanilla Jałoszyński, 2015 (subgen. of Scydmaenilla)
Glabriconnus Jałoszyński, 2016 (subgen. of Euconnus)
Eburneus Jałoszyński, 2016 (subgen. of Afroeudesis)
Eudesoides Jałoszyński, 2016 (subgen. of Afroeudesis)
Suboreon Jałoszyński, 2018 (subgen. of Oreoeudesis)

 

gatunki:
Alloraphes dentatus Jałoszyński, 2013 (Peru)
Alloraphes peckorum Jałoszyński, 2013 (Bolivia)
Archiconnus limonensis Jałoszyński, 2018 (Costa Rica)
Baltostigus antennatus Jałoszyński, 2016 (Eocene of Europe)
Baltostigus horribilis Jałoszyński, 2016 (Eocene of Europe)
Baltostigus striatipennis Jałoszyński, Brunke et Yamamoto, 2018 (Eocene of Russia)
Bellendenker palpalis Jałoszyński, 2017 (Australia)
Blefuscudia bilineata Jałoszyński, 2017 (Vietnam)
Blefuscudia khmer Jałoszyński, 2017 (Cambodia)
Blefuscudia monolineata Jałoszyński, 2017 (Vietnam)
Cenomaniola carinata Jałoszyński & Yamamoto, 2017 (Cenomanian of Myanmar)
Cenomaniola macrophthalma Jałoszyński & Yamamoto, 2017 (Cenomanian of Myanmar)
Cephazteca chiapasana Jałoszyński, 2011 (Mexico)
Cephazteca matagalpana Jałoszyński, 2011 (Nicaragua)
Cephazteca media Jałoszyński, 2011 (Costa Rica)
Cephazteca testacea Jałoszyński, 2011 (Costa Rica)
Cephazteca xilitla Jałoszyński, 2011 (Mexico)
Cephennium chirgisianum Jałoszyński & Stevanović, 2015 (Kyrgyzstan)
Cephennium (Geodytes) gladiator Jałoszyński & Struyve, 2016 (Spain)
Cephennococcus crassus Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Cephennococcus kenyirensis Jałoszyński, 2011 (W Malaysia)
Cephennococcus kuchingensis Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Cephennococcus minutissimus Jałoszyński, 2011 (West Malaysia)
Cephennodes (Aculeodes) atuin Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) abdominalis Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) annapurnaensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) araiorum (Jałoszyński, 2003) (Japan)
Cephennodes (s. str.) apicalis Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) antennatus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) astoni Jałoszyński, 2011 (Hong Kong)
Cephennodes (s. str.) atewaensis Jałoszyński, 2010 (Ghana)
Cephennodes (s. str.) baculifer Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) bagmatianus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) bagongsilangensis Jałoszyński, 2009 (Philippines)
Cephennodes (s. str.) bahrabisensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) bataanus Jałoszyński, 2009 (Philippines)
Cephennodes (s. str) bicavatus Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) bicolor Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) bicribratus Jałoszyński, 2016 (China)
Cephennodes (s. str.) bilaminatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) bilobatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) bos Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) brachyclavatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) brachyspinosus Jałoszyński, 2016 (China)
Cephennodes (s. str.) brinchangensis Jałoszyński, 2008 (W Malaysia)
Cephennodes (s. str.) bubalus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) buceros Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) bundibugyoensis Jałoszyński, 2010 (Uganda)
Cephennodes (s. str.) capra Jałoszyński, 2012 (China)
Cephennodes (s. str.) capricornis Jałoszyński, 2012 (China)
Cephennodes (s. str.) carinifrons Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) caudatus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) cavifrons Jałoszyński, 2017(Nepal)
Cephennodes (s. str.) churtanus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) clavodentatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) clypeatus Jałoszyński, 2012 (China)
Cephennodes (s. str.) clypeicornis Jałoszyński, 2012 (China)
Cephennodes (s. str.) cooteri Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) cordilaminatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) cryptointricatus Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) datianpingensis Jałoszyński, 2016 (China)
Cephennodes (s. str.) depressifrons Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) dolakhanus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) elegantissimus Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str) elevatus Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) elytratus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) excavatus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) falcipenis Jałoszyński et Nomura, 2008 (Thailand)
Cephennodes (s. str.) frontocarinatus Jałoszyński et Nomura, 2008 (Thailand)
Cephennodes (s. str.) furcatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str) gaozhaianus Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) ghorepanianus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) gokarnaensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) gopala Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) gorkha Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) guadunanus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) guizhouanus Jałoszyński, 2012 (China)
Cephennodes (s. str.) hamatus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) hongkongensis Jałoszyński, 2008 (Hong Kong)
Cephennodes (s. str) huapingensis Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) hystrix Jałoszyński, 2016 (China)
Cephennodes (s. str.) impressibos Jałoszyński, 2016 (China)
Cephennodes (s. str.) impressifrons Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) inflaticornis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) inflatipes Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) intricatus Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) kalopanianus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) karnaliensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) kopeipes Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) kusunda Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) lalitpuranus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) langbianganus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) letheanus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) licchavi Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) longipes Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) longulus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) lucipetus Jałoszyński, 2013 (RSA)
Cephennodes (s. str.) lustricollis Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) mahisapala Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) malla Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) manangensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) mangmayanus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) martensi Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) masuanus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) meredaranus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) minisulcatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) minusculus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) monofoveatus Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) monolaminatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) mtubatubanus Jałoszyński, 2013 (RSA)
Cephennodes (s. str.) mustangensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) multisaetosus Jałoszyński et Nomura, 2008 (Thailand)
Cephennodes (s. str.) mussauinsularis Jałoszyński, 2017 (Papua New Guinea)
Cephennodes (s. str.) mustacifrons Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) myagdiensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) nasalis Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) nematocerus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) newar Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) nigricollis Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) nitens Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) nsukkaensis Jałoszyński, 2010 (Nigeria)
Cephennodes (s. str.) obesus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) oblongopunctatus Jałoszyński et Nomura, 2008 (Thailand)
Cephennodes (s. str.) palpalis Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) pampinosus Jałoszyński, 2017(Nepal)
Cephennodes (s. str.) paniporuanus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) papuanus Jałoszyński, 2008 (Papua New Guinea)
Cephennodes (s. str.) parabdominalis Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) paralalitpuranus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) paramartensi Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) paramerus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) parbatensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) patellatus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) penicillatus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) penicillipes Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) phulchokianus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) pinnapes Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) pokharensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) poonensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) popeye Jałoszyński, 2017 (Bhutan)
Cephennodes (s. str.) praemorsus Jałoszyński et Nomura, 2008 (Thailand)
Cephennodes (s. str) pseudobos Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (s. str.) pseudogokarnaensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) pseudopatellatus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) pteroscapus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) punctifrons Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) qiongdaoanus Jałoszyński, 2012 (China)
Cephennodes (s. str.) rhinoceros Jałoszyński et Nomura, 2008 (Thailand)
Cephennodes (s. str.) setifer Jałoszyński, 2016 (China)
Cephennodes (s. str.) saetosus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) scolytoides Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) sermathangensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) sichuanus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) simplicipes Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) sindhupalchowk Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) spatulipes Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) spinosus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) sodwanaensis Jałoszyński, 2013 (RSA)
Cephennodes (s. str.) subcaudatus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) sulcatifrons Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) sulcatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) superlatus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) suturalis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) tanvienus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) tauroides Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) taurus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) thakanus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) tharepatianus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) tipulipes Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) triangulifrons Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) trisaonus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (s. str.) tuberculifrons Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) uenoi Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) yangrianus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) yeti Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennodes (s. str.) yinziweii Jałoszyński, 2016 (China)
Cephennodes (s. str.) yunnanensis Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (s. str.) zulunatalensis Jałoszyński, 2013 (RSA)
Cephennodes (s. str.) zunyianus Jałoszyński, 2012 (China)
Cephennodes (Fusionodes) ascipenis Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) brachylinguis Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) corpulentus Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (Fusionodes) elongatus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (Fusionodes) gutta Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (Fusionodes) hippopotamus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) lateralis Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (Fusionodes) longilinguis Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) lustrifrons Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) magnus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) malleiphallus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) medusa Jałoszyński, 2015 (China)
Cephennodes (Fusionodes) microphthalmus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) nanos Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (Fusionodes) ovatus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) pseudolateralis Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (Fusionodes) rectangulicollis Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) schuelkei Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) serratus Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) tamdaonus Jałoszyński et Nomura, 2009 (Vietnam)
Cephennodes (Fusionodes) testudo Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) transversicollis Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (Fusionodes) wrasei Jałoszyński, 2007 (China)
Cephennodes (i.s.) tertios Jałoszyński, 2011 (Hong Kong)
Cephennomicru acupunctatus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennomicrus arunensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennomicrus baroalbanus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus basalis Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus bipunctatus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus cactiformis (Jałoszyński et Hoshina, 2003) (Japan)
Cephennomicrus carinatus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus clypeatus Jałoszyński, 2010 (Philippines)
Cephennomicrus complicatus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus crucifer Jałoszyński, 2009 (Taiwan)
Cephennomicrus curvidens Jałoszyński, 2015 (West Malaysia)
Cephennomicrus delicatissimus Jałoszyński, 2009 (Taiwan)
Cephennomicrus disjunctus (Jałoszyński, Arai et Arai, 2004) (Japan)
Cephennomicrus endroedyi Jałoszyński, 2013 (RSA)
Cephennomicrus fesumatranus Jałoszyński, 2010 (Sumatra)
Cephennomicrus fujianus (Jałoszyński, 2005) (China)
Cephennomicrus gentingensis Jałoszyński, 2015 (West Malaysi)
Cephennomicrus giganteus Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Cephenniini)
Cephennomicrus gumnos Jałoszyński, 2010 (Papua New Guinea)
Cephennomicrus hobbiti (Jałoszyński et Hoshina, 2003) (Japan)
Cephennomicrus imago Jałoszyński, 2009 (Taiwan)
Cephennomicrus indistinctus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus inflatus Jałoszyński, 2009 (Taiwan)
Cephennomicrus inthanonensis Jałoszyński et Nomura, 2008 (Thailand)
Cephennomicrus iriomotensis Jałoszyński, 2009 (Japan)
Cephennomicrus japonigenus (Jałoszyński et Hoshina, 2003) (Japan)
Cephennomicrus lasios Jałoszyński, 2010 (Philippines)
Cephennomicrus lawrencei Jałoszyński, 2017 (Christmas Island)
Cephennomicrus leyteanus Jałoszyński, 2009 (Philippines)
Cephennomicrus longissimus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus macrocephalus Jałoszyński, 2010 (Philippines)
Cephennomicrus manusianus Jałoszyński, 2017 (Papua New Guinea)
Cephennomicrus marunensis Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus mediorugosus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus monteithi Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus mossmanensis Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus muluensis Jałoszyński, 2015 (Borneo)
Cephennomicrus nagoanus Jałoszyński, 2009 (Japan)
Cephennomicrus nomurai (Jałoszyński et Hoshina, 2003) (Japan)
Cephennomicrus okinawanus (Jałoszyński, Arai & Arai, 2004) (Japan)
Cephennomicrus pinguis Jałoszyński, 2009 (Sri Lanka)
Cephennomicrus pronotalis Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus proserpinensis Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus pseudofujianus Jałoszyński, 2009 (Taiwan)
Cephennomicrus pseudojaponigenus Jałoszyński, 2009 (Japan)
Cephennomicrus santubongensis Jałoszyński, 2015 (Borneo)
Cephennomicrus semidividus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus simplex Jałoszyński et Nomura, 2008 (W Malaysia)
Cephennomicrus taitungensis Jałoszyński, 2009 (Taiwan)
Cephennomicrus taiwanensis (Jałoszyński, 2004) (Taiwan)
Cephennomicru taplejungensis Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Cephennomicrus transkeianus Jałoszyński, 2013 (RSA)
Cephennomicrus triangularis Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus tsurui Jałoszyński, 2009 (Taiwan)
Cephennomicrus tuberculifrons Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennomicrus ubomboensis Jałoszyński, 2013 (RSA)
Cephennomicrus wanati Jałoszyński,2017 (New Caledonia)
Cephennomicrus wunundarranus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Cephennula densepunctata Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Cephennula gemina Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Cephennula gombakiana Jałoszyński, 2011 (W Malaysia)
Cephennula medioglabra Jałoszyński, 2011 (W Malaysia)
Cephennula micropunctata Jałoszyński , 2011(W Malaysia)
Cephennula minuta Jałoszyński, 2008 (Borneo)
Cephennula minutissima Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Cephennula multicarinata Jałoszyński, 2008 (Borneo)
Cephennula penrissenana Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Cephennula porcata Jałoszyński, 2010 (Thailand)
Cephennula poringana Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Cephennula scaphisoma Jałoszyński, 2008 (W Malaysia)
Cephennula secunda Jałoszyński, 2008 (W Malaysia)
Cephennula sibugana Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Cephennula titiwangsana Jałoszyński, 2011 (W Malaysia)
Clidicostigus arachnipes Jałoszyński, Brunke & Bai, 2017 (Cenomanian of Myanmar)
Clidicus aliquantulus Jałoszyński, Hlaváč et Nomura, 2003 (Vietnam)
Clidicus asymmetricus Jałoszyński, 2018 (Philippines)
Clidicus bellator Jałoszyński, Hlaváč et Nomura, 2003 (Vietnam)
Clidicus crocodylus Jałoszyński, 2009 (Philippines)
Clidicus omoios Jałoszyński, Hlaváč et Nomura, 2003 (Vietnam, Laos)
Clidicus rufescens Jałoszyński, Hlaváč et Nomura, 2003 (Vietnam)
Elacatophora apion (Jałoszyński, 2004) (W Malaysia)
Elacatophora dissimilis (Jałoszyński, 2004)  (Borneo)
Elacatophora euconnoides Jałoszyński, 2015 (West Malaysia)
Elacatophora javanica (Jałoszyński, 2005) (Java)
Elacatophora maxima (Jałoszyński, 2005) (Java)
Euconnomorphus boliviensis Jałoszyński, 2013 (Bolivia)
Euconnus (Glabriconnus) andranomenaus Jałoszyński, 2016 (Madagascar)
Euconnus (Glabriconnus) banari Jałoszyński, 2016  (Madagascar)
Euconnus (Glabriconnus) februarius Jałoszyński, 2016  (Madagascar)
Euconnus (Napochus) bachmamontanus Jałoszyński & Nomura, 2018 (Vietnam)
Euconnus (Napochus) feeneyi feeneyi Jałoszyński, 2015 (Australia)
Euconnus (Napochus) microlaminatus Jałoszyński, 2015 (Australia)
Euconnus (Napochus) setiphallus Jałoszyński, 2015 (Australia)
Euconnus (Napochus) yadhaigana Jałoszyński, 2015 (Australia)
Euconnus (Rhomboconnus) inkachakanus Jałoszyński, 2018 (Bolivia)
Euconnus (Rhomboconnus) meteti Jałoszyński, 2017 (Panama)
Euconnus (Rhomboconnus) plaumannioloides Jałoszyński, 2017 (Panama)
Euconnus (Rhomboconnus) rhombocartianus Jałoszyński, 2017 (Panama)
Euconnus (Rhomboconnus) rhomboimitator Jałoszyński, 2017 (Panama)
Euconnus (Rhomboconnus) rhombomiramaranus Jałoszyński, 2017 (Panama)
Euconnus (Rhomboconnus) rhombopanamaensis Jałoszyński, 2017 (Panama)
Euconnus (Rhomboconnus) silvafortunensis Jałoszyński, 2017 (Panama)
Euconnus (Rhomboconnus) timstruyvei Jałoszyński, 2017 (Panama)
Euconnus (Romboconnus) wari Jałoszyński, 2018 (Peru)
Euconnus (incertae sedis) palaeogenus Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Eocene of Ukraine)
Euroleptochromus setifer Jałoszyński et Brunke, 2018 (Eocene of Russia)
Euroleptochromus sabathi Jałoszyński, 2012 (Eocene of Lithuania)
Eutheia bekchievi Jałoszyński, 2014 (Bulgaria)
Eutheia gramme Jałoszyński, 2008 (Taiwan)
Eutheia horii Jałoszyński, 2004 (Japan)
Eutheia laolongiana Jałoszyński, 2013 (China)
Eutheia latissima Jałoszyński, 2008 (Taiwan)
Eutheia mesoamericana Jałoszyński, 2011 (Mexico)
Eutheia nujianglisuana Jałoszyński, 2010 (China)
Eutheia puetzi Jałoszyński, 2008 (China)
Eutheia quetzaltenango Jałoszyński, 2011 (Guatemala)
Eutheia rufa Jałoszyński, 2004 (Japan)
Eutheia sculpturata Jałoszyński, 2010 (China)
Furcodes apicalis Jałoszyński, 2012 (Mexico)
Furcodes tutule Jałoszyński, 2012 (Honduras)
Glaesoconnus unicus Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Eocene of Ukraine)
Hlavaciellus adelphos Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus angustifrons Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus bifoveatus Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus cirrus Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus clandestinus Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus decoratus Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus extremalis Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus metrios Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus miser Jałoszyński , 2011(Malaysia)
Hlavaciellus peninsularis Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus primitivus Jałoszyński, 2017 (Nepal)
Hlavaciellus promissor Jałoszyński, 2010 (Philippines)
Hlavaciellus smetanai Jałoszyński, 2011 (Malaysia)
Hlavaciellus vampirus Jałoszyński, 2006 (Borneo)
Horaeomorphus absconditus Jałoszyński et Nomura, 2008 (Borneo)
Horaeomorphus aegrus Jałoszyński et Nomura, 2008 (Borneo)
Horaeomorphus antennatus Jałoszyński, 2006 (W Malaysia)
Horaeomorphus babai Jałoszyński, 2003 (Taiwan)
Horaeomorphus blattnyi Jałoszyński, 2004 (Philippines)
Horaeomorphus caverniventris Jałoszyński, 2006 (W Malaysia)
Horaeomorphus deformatus Jałoszyński, 2006 (W Malaysia)
Horaeomorphus endauensis Jałoszyński & Nomura, 2007 (W Malaysia)
Horaomorphus fakfakensis Jałoszyński, 2009 (Indonesia)
Horaeomorphus imitator Jaloszyński, 2009 (Philippines)
Horaeomorphus ishiianus Jałoszyński, 2006 (Borneo)
Horaeomorphus jaechi Jałoszyński, 2006 (Borneo)
Horaeomorphus jeraianus Jałoszyński, 2006 (W Malaysia)
Horaeomorphus mesaios Jałoszyński & Nomura, 2004 (Vietnam)
Horaeomorphus minor Jałoszyński, 2009 (Philippines)
Horaeomorphus pseudosabahensis Jałoszyński, 2006 (Borneo)
Horaeomorphus punctifrons Jałoszyński, 2006 (W Malaysia)
Horaeomorphus sakishimanus Jałoszyński, 2002 (Japan)
Horaeomorphus samosirensis Jałoszyński, 2009 (Indonesia)
Horaeomorphus solodovnikovi Jałoszyński, 2014 (Laos)
Horaeomorphus tiomanensis Jałoszyński, 2006 (W Malaysia)
Horaeomorphus tibialis Jałoszyński, 2006 (Borneo)
Horaeomorphus verus Jałoszyński, 2014 (Australia)
Hyperstenichnus vendeanus Jałoszyński & Perrichot, 2017 (Turonian of France)
Lathomicrus sarawakensis Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Lathomicrus sabahensis Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Leascydmus armstrongi Jałoszyński, 2014 (Australia)
Liliputella microscopica Jałoszyński, 2016 (Papua New Guinea)
Loeblites mindanaoensis Jałoszyński, 2018 (Philippines)
Loeblites minor Jałoszyński, 2005 (Borneo)
Marcepania elongata Jałoszyński, 2014 (Malaysia)
Marcepania minutissima Jałoszyński, 2014 (Malaysia)
Marcepania semengohensis Jałoszyński, 2014 (Malaysia)
Marcepania seramaensis Jałoszyński, 2014 (Malaysia)
Marcepania tuberculata Jałoszyński, 2014 (Malaysia)
Microscydmus (s. str.) bicavatus Jałoszyński, 2009 (China)
Microscydmus (s. str.) nasutus Jałoszyński, 2009 (China)
Microscydmus (Scydmomicrus) capitiseboraci Jałoszyński, 2014 (Australia)
Microscydmus (Scydmomicrus) edithensis Jałoszyński, 2014 (Australia)
Microscydmus (Scydmomicrus) queenslandicus Jałoszyński, 2014 (Australia)
Microscydmus (Scydmomicrus) styxianus Jałoszyński, 2014 (Australia)
Microscydmus (Scydmomicrus) tooloomensis Jałoszyński, 2014 (Australia)
Nanoscydmus baoshanus Jałoszyński, 2009 (China)
Nanoscydmus nepalensis Jałoszyński, 2009 (Nepal)
Neuraphes (Pararaphes) hengduanus Jałoszyński, 2010 (China)
Neuraphes (Pararaphes) khumbuanus Jałoszyński, 2008 (Nepal)
Neuraphes (Pararaphes) mephistopheles Jałoszyński, 2010 (Nepal)
Neuraphes (Pararaphes) miniqinghaiensis Jałoszyński, 2015 (China)
Neuraphes (Pararaphes) pseudojumlanus Jałoszyński, 2013 (China)
Neuraphes (Pararaphes) qinghaiensis Jałoszyński, 2010 (China)
Neuraphes (Pararaphes) sichianus Jałoszyński, 2015 (China)
Neuraphes (Pararaphes) tibetanus Jałoszyński, 2008 (China)
Neuraphes (Pararaphes) tuyuhun Jałoszyński, 2015 (China)
Obesoconnus costaricanus Jałoszyński, 2018 (Costa Rica)
Obesoconnus guyanensis Jałoszyński, 2014 (French Guiana)
Obesoconnus mexicanus Jałoszyński, 2014 (Mexico)
Oreoeudesis (Suboreon) ruandensis Jałoszyński, 2018 (Rwanda)
Paracephennium falini Jałoszyński, 2012 (Costa Rica)
Paracephennium impressum Jałoszyński, 2012 (Costa Rica)
Paracephennium pumilio Jałoszyński, 2012 (Costa Rica)
Paracephennium sanjoseanum Jałoszyński, 2012 (Costa Rica)
Paeneutheia pallida Jałoszyński, 2003 (Borneo)
Paraneseuthia angustifurculata Jałoszyński, 2013 (Australia)
Paraneseuthia bernierana Jałoszyński, 2013 (Australia)
Paraneseuthia bicolor Jałoszyński, 2010 (Sumatra)
Paraneseuthia booloumba Jałoszyński, 2011 (Australia)
Paraneseuthia carltoni Jałoszyński, 2011 (Australia)
Paraneseuthia devia Jałoszyński, 2008 (New Guinea)
Paraneseuthia dilatifurculata Jałoszyński, 2013 (Australia)
Paraneseuthia guineana Jałoszyński, 2009 (New Guinea)
Paraneseuthia inexpectata Jałoszyński, 2006 (Japan)
Paraneseuthia joeparkeri Jałoszyński, 2014 (West Malaysia)
Paraneseuthia levigata Jałoszyński, 2010 (Papua New Guinea)
Paraneseuthia loebli Jałoszyński, 2015 (India)
Paraneseuthia meybohmi Jałoszyński, 2015 (Turkey)
Paraneseuthia quadrifoveata Jałoszyński, 2010 (Borneo Sabah)
Paraneseuthia spinosa Jałoszyński, 2010 (Sumatra)
Paraneseuthia titiwangsana Jałoszyński, 2014 (West Malaysia)
Penicillidmus lavongai Jałoszyński (Papua New Guinea)
Penicillidmus masseyensis Jałoszyński, 2014 (Australia)
Penicillidmus unicolor Jałoszyński, 2014 (Australia)
Plaumanniola cayennensis Jałoszyński, 2018 (French Guiana)
Plaumanniola regina Jałoszyński, 2013 (Brazil)
Plaumanniola simplicissima Jałoszyński, 2014 (Bolivia)
Pomphopsilla gumovskyi Jałoszyński, 2016 (DR Congo)
Pomphopsilla luhya Jałoszyński, 2011 (Kenya)
Pomphopsilla pseudosoror Jałoszyński, 2016 (DR Congo)
Pomphopsilla pygmaea Jałoszyński, 2016 (DR Congo)
Pomphopsilla similis Jałoszyński, 2016 (DR Congo)
Pomphopsilla soror Jałoszyński, 2011 (Kenya)
Praphennium carinatum Jałoszyński, 2018 (Cenomanian of Myanmar)
Protoconnus acutus Jałoszyński, 2018 (Bolivia)
Protoconnus angustus Jałoszyński, 2018 (Bolivia)
Protoconnus apaapa Jałoszyński, 2018 (Bolivia)
Protoconnus costaricanus Jałoszyński, 2018 (Costa Rica)
Protoconnus ecuadoranus Jałoszyński, 2018 (Ecuador)
Protoconnus impressifrons Jałoszyński, 2018 (Bolivia)
Protoconnus inexpectatus Jałoszyński, 2018 (Costa Rica)
Protoconnus magnus Jałoszyński, 2018 (Ecuador)
Protoconnus maximus Jałoszyński, 2018 (Costa Rica)
Protoconnus minusculus Jałoszyński, 2018 (Costa Rica)
Protoconnus napoanus Jałoszyński, 2018 (Ecuador)
Protoconnus quillabambanus Jałoszyński, 2018 (Peru)
Protoconnus tunarianus Jałoszyński, 2018 (Bolivia)
Protoconnus volcanbaru Jałoszyński, 2018 (Panama)
Pseudocephennium araguanum Jałoszyński, 2012 (Venezuela)
Pseudocephennium auriculatum Jałoszyński, 2016 (Venezuela)
Pseudocephennium brokopondonum Jałoszyński, 2012 (Suriname)
Pseudocephennium cochabambanum Jałoszyński, 2012 (Bolivia)
Pseudocephennium iwokramanum Jałoszyński, 2012 (Guyana)
Pseudocephennium maximum Jałoszyński, 2012 (Venezuela)
Pseudocephennium peruvianum Jałoszyński, 2012 (Peru)
Pseudocephennium saramaccanum Jałoszyński, 2012 (Suriname)
Pseudocephennium trilineatum Jałoszyński, 2012 (Guyana)
Rovnoleptochromus ableptonoides Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Eocene of Ukraine)
Rovnoscydmus microscopicus Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Eocene of Ukraine)
Rovnoscydmus frontalis Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Eocene of Ukraine)
Rutaraphes shikokuensis Jałoszyński, 2015 (Japan)
Schuelkelia unicornis Jałoszyński, 2015 (China)
Scydmaenozila inexpectata Jałoszyński, 2014 (Australia)
Scydmaenozila mallacootana Jałoszyński, 2014 (Australia)
Scydmaenus (Corbulifer) bellenderanus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Scydmaenus (Corbulifer) eungellanus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Scydmaenus (Corbulifer) fishermontanus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Scydmaenus (Corbulifer) gibraltar Jałoszyński, 2018 (Australia)
Scydmaenus (Corbulifer) gushi Jałoszyński, 2018 (Australia)
Scydmaenus (Corbulifer) kiwarrakianus Jałoszyński, 2018 (Australia)
Scydmaenus (Corbulifer) monstrosetibialis Jałoszyński, 2018 (Australia)
Scydmaenus (Corbulifer) super Jałoszyński, 2018 (Australia)
Scydmobisetia vetutissima Jałoszyński & Yamamoto, 2016 (Cretaceous, Myanmar)
Scydmepitoxis paradoxa Jałoszyński, 2014 (Australia)
Shyri microphthalmus Jałoszyński, 2012 (Ecuador)
Shyri perversus Jałoszyński, 2012 (Ecuador)
Shyri pichincha Jałoszyński, 2012 (Ecuador)
Shyri quitu Jałoszyński, 2012 (Ecuador)
Siamites complicatus Jałoszyński, 2013 (Thailand)
Siamites deharvengi Jałoszyński, 2017 (Vietnam)
Spinosciacharis acheron Jałoszyński, 2014 (Australia)
Spinosciacharis clydensis Jałoszyński, 2014 (Australia)
Spinosciacharis sassy Jałoszyński, 2014 (Australia)
Stenichnus (s. str.) bellulus Jałoszyński, 2004  (Japan, Taiwan)
Stenichnus (s. str.) dabanus Jałoszyński, 2009 (China)
Stenichnus (s. str.) grebennikovi Jałoszyński, 2012 (China)
Stenichnus (Stenichnus) lackneri Jałoszyński, 2016 (Japan)
Stenichnus (s. str.) minipollens Jałoszyński, 2004  (Japan)
Stenichnus (s. str.) mitai Jałoszyński, 2006  (Japan)
Stenichnus (s. str.) montanus Jałoszyński, 2009 (China)
Stenichnus (s. str.) proavus Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Eocene of Ukraine)
Stenichnus (s. str.) sakurayamanus Jałoszyński et K. Arai, 2009 (Japan)
Stenichnus (s. str.) totoro Jałoszyński, 2004  (Japan)
Stenomastigus berlinafricanus Jałoszyński, 2012 (RSA)
Stenomastigus cosianus Jałoszyński, 2012 (RSA)
Stenomastigus pseudofranzi Jałoszyński, 2012 (RSA)
Syndicus (s. str.) birmanicus Jałoszyński, 2014 (Myanmar)
Syndicus (s. str.) gibbus Jałoszyński, 2004 (India)
Syndicus (s. str.) caugiguanus Jałoszyński & Nomura, 2006 (Vietnam)
Syndicus (s. str.) difficilis Jałoszyński, 2004 (Thailand)
Syndicus (s. str.) echinatus Jałoszyński, 2004 (W Malaysia)
Syndicus (s. str.) kampucheanus Jałoszyński, 2011 (Cambodia)
Syndicus (s. str.) lamdongianus  Jałoszyński, 2004 (Vietnam, Laos)
Syndicus (s. str.) lombokensis Jałoszyński, 2009 (Indonesia)
Syndicus (s. str.) phangnganensis Jałoszyński, 2011 (Thailand)
Syndicus (s. str.) pseudothailandensis Jałoszyński, 2004 (Thailand)
Syndicus (s. str.) puncticollis Jałoszyński, 2004 (Thailand)
Syndicus (s. str.) rugosicollis  Jałoszyński, 2004 (India)
Syndicus (s. str.) saketianus Jałoszyński, 2004 (Thailand)
Syndicus (s. str.) samchianus Jałoszyński, 2004 (Bhutan)
Syndicus (s. str.) schawalleri Jałoszyński, 2009 (Philippines)
Syndicus (s. str.) sculpturatus Jałoszyński, 2004 (Thailand)
Syndicus (s. str.) vietnamensis Jałoszyński, 2004 (Vietnam)
Syndicus (s. str.) yaeyamensis Jałoszyński, 2004 (Japan)
Syndicus (Semisyndicus) alienus Jałoszyński, 2004 (Vietnam)
Syndicus (Semisyndicus) chiangmaianus Jałoszyński, 2014 (Thailand)
Syndicus (Semisyndicus) gidaphuianus Jałoszyński, 2004 (Bhutan)
Syndicus (Semisyndicus) phuphanmontanus Jałoszyński, 2006 (Laos)
Syndicus (Semisyndicus) schuelkei Jałoszyński, 2011 (China)
Syndicus (Semisyndicus) tenuicornis Jałoszyński, 2004 (Laos, Thailand)
Syndicus (Semisyndicus) sinensis Jałoszyński, 2004 (China)
Trichokrater ekkentros Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Trurlia acutangula Jałoszyński, 2011 (Sumatra)
Trurlia biarcuata Jałoszyński, 2011 (Sumatra)
Trurlia constricta Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Trurlia insana Jałoszyński, 2009 (Sumatra)
Trurlia semengohensis Jałoszyński, 2011 (Borneo)
Venezolanoconnus sreeae Jałoszyński, 2017 (Costa Rica)
Veraphis assingi Jałoszyński, 2013 (China)
Veraphis calcarifer Jałoszyński, 2012 (China)
Veraphis gansuanus Jałoszyński, 2013 (China)
Veraphis hisamatsui Jałoszyński & Hoshina, 2005 (Japan)
Veraphis horianus Jałoszyński & Hoshina, 2005 (Japan)
Veraphis kurbatovi Jałoszyński & Hoshina, 2005 (Japan)
Veraphis modestus Jałoszyński, 2009 (China)
Veraphis odaigaharensis Jałoszyński & Hoshina, 2005 (Japan)
Veraphis qinghaiensis Jałoszyński, 2012 (China)
Veraphis sawadai Jałoszyński & Hoshina, 2005 (Japan)
Veraphis spinosus Jałoszyński, 2009 (China)
Veraphis tottoriensis Jałoszyński & Hoshina, 2005 (Japan)
Veraphis yoshitomii Jałoszyński, 2014 (Japan)
Vertheia quadrisetosa Jałoszyński & Perkovsky, 2016 (Eocene of Ukraine)
Zeanichnus aupourianus Jałoszyński & Kołodziejczyk, 2015 (New Zealand)

 

podgatunki:
Euconnus (Napochus) feeneyi parallelilaminatus Jałoszyński, 2015 (Australia)
Syndicus (s. str.) paeninsularis bilobatus Jałoszyński, 2004 (Thailand)
Syndicus (s. str.) paeninsularis heissianus Jałoszyński, 2004 (W Malaysia)
Syndicus (Semisyndicus) leai ranongianus Jałoszyński, 2004 (Thailand)
Veraphis engelmarki koreanus Jałoszyński et Hoshina, 2005 (S Korea)
Veraphis engelmarki niponensis Jałoszyński et Hoshina, 2005 (Japan)

 

nazwy zastępcze:
Cephennomicrus insularis Jałoszyński, 2008 (nom. nov.)
Cephennodes (s. str.) leai Jałoszyński, 2008 (nom. nov.)
Elacatophora longipes (Jałoszyński, 2004) (nom. nov.)
Euconnus (Napoconnus) malaiapenangianus Jałoszyński, 2011 (nom. nov.)
Euconnus penangpaeninsularis Jałoszyński, 2011 (nom. nov.)
Euconnus amonaragalanus Jałoszyński, 2011 (nom. nov.)
Euconnus nocturnilankanus Jałoszyński, 2011 (nom. nov.)
Euconnus daburckhardtianus Jałoszyński, 2011 (nom. nov.)
Euconnus borneoprotectus Jałoszyński, 2011 (nom. nov.)
Euconnus borneotubus Jałoszyński, 2011 (nom. nov.)
Euconnus bisorientalis Jałoszyński, 2011 (nom. nov.)
Horaeomorphus anthicimadagascanus Jałoszyński, 2014  (nom. n. )
Sciacharis (Maorinus) rakiuraensis Jałoszyńskii, 2014 (nom. n.)
Magellanoconnus (s. str.) castrianus Jałoszyński & Newton, 2017 (nom. n.)

 

COCCINELLIDAE

 

rodzaje:
Ruthmuelleria Jałoszyński & Ślipińśki, 2014 (Microweiseinae)

gatunki:
Ruthmuelleria grootdrifensis Jałoszyński & Ślipiński, 2014 (RSA)

 

LEPICERIDAE

 

gatunki:
Lepicerus mumia Jałoszyński & Yamamoto, 2017 (Cenomanian of Myanmar)

 

HYMENOPTERA

PLATYGASTRIDAE

 

gatunki:
Metaclisis semistriata Buhl & Jałoszyński, 2016 (Austria)
Platygaster polonica Buhl & Jałoszyński, 2016 (Poland)

 

ikona statystyki odwiedzin
ozdobny pasek z ikonkami zwierząt