Bibliografia ornitologiczna

Bibliografia powstaje w oparciu o zbiory Polskiego Towarzystwa Zoologicznego

i Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

      Wyszukiwanie zaawansowane        Spis czasopism        Bibliometria        Kontakt           Linki       

 
  Szybkie wyszukiwanie

Jeśli zależy nam na szybkim uzyskaniu wyniku to korzystamy z szybkiego wyszukiwania, które zawsze jest u góry strony. Dobre wyniki uzyskamy wpisując tam naukowe nazwy gatunków ptaków lub nazwiska autorów. Możemy tez próbować wpisać tam dowolne słowo, które może znaleźć się w tytule artykułu, należy jednak pamiętać, że ze względu na specyfikę gramatyki języka polskiego wpisując hasło np. "Warta", wyszukiwarka pominie wszystkie tytuły artykułów, w których znajduje się słowo "Warty" ze względu na różnicę w ostatniej literze. W tym konkretnym przykładzie warto zatem wpisać "Wart", aby otrzymać w wyniku wyszukiwania tytuły artykułów zawierające zarówno słowa "Warta" jak i "Warty".

Podobnie wpisując hasło "kos", należy liczyć się z uzyskaniem takich wyników wyszukiwania, jak "kos", "kosodrzewina", "Kostrzyń" itp. Dlatego też w celu wyszukiwania gatunków ptaków zaleca się stosowanie nazw naukowych.

 

 
  Wyszukiwanie zaawansowane

Ten sposób wyszukiwania pozwala na bardziej precyzyjne filtrowanie wyników. Wyszukiwane hasła można wpisywać w polach formularza. Należy wypełnić co najmniej jedno pole. Można wypełnić wszystkie.  

Niektóre pola (rodzina, dziedzina, województwo) są polami wyboru - klikając na nie uzyskujemy listę haseł, które mogą się znaleźć w takim polu.

Pole "słowo kluczowe" jest opatrzone wskazówkami, które można uzyskać klikając na słowo "Lista" znajdujące się obok tego pola.  

W polach Rząd i gatunek dozwolone jest wpisywanie tylko naukowych nazw.

Pole Sortuj według umożliwia ułożenie wyników w kolejności alfabetycznej lub według lat publikacji.

 

 
 

   

Struktura bazy         Jak wyszukiwać?       Przesyłanie zgłoszeń         Polskie nazewnictwo ptaków swiata

 

Liczba artykułów w bazie:  

© 2004 Michalski Michał, Mazurek-Michalska Anna, Pinowski Jan